iPhone 8 wyciszy powiadomienia, kiedy użytkownik patrzy na ekran

Według najnowszych doniesień, iPhone 8 wyciszy powiadomienia, kiedy użytkownik będzie patrzył na jego ekran. Głośnik HomePod jeszcze nie zadebiutował, ale w zamian za to dostarcza nam kilku cennych informacji na temat innych funkcji i urządzeń Apple. Po przypadkowym wydaniu specjalnej wersji iOS, który będzie się na nim znajdował, programiści przeszukują kod w poszukiwaniu nowości.

Jeśli nowe odkrycie mówi prawdę to iPhone 8 może używać swojego systemu rozpoznawania twarzy, aby wiedzieć, kiedy jest sprawdzany. W takim wypadku wyciszy powiadomienia. Odkrycia dokonał programista Guilherme Rambo, który nawiązuje do klasy „TLAttentionAwarenessObserver” w kodzie źródłowym dla HomePod. Nie był on wcześniej wykorzystywany, a może właśnie zostać użyty do wykrywania zainteresowanie ze strony użytkownika.

Oznaczałoby to, że w momencie, kiedy korzystamy z urządzenia, wycisza on powiadomienia głosowe, ponieważ zobaczy on pasek, który wyświetli się o góry. Nie jest to oczywiście pewne, ale Samsung wdrożył podobną funkcję już w telefonach z serii Galaxy S i Galaxy Note.

Źródło: RedmondPie