Lista urządzeń Samsunga, które otrzymają Androida 8.0 Oreo

Samsung nigdy nie podaje, kiedy ich urządzenia otrzymają aktualizację do nowego Androida. Podobnie jest w przypadku Oreo, gdzie tylko flagowa seria Galaxy S8 otrzymała już aktualizację w wersji beta. Koreańczycy nie informują też, które urządzenia będą dostawać kolejne wersje, ale otrzymują aktualizację przez 2-3 lata.

Ostatnio otrzymaliśmy informację, że Galaxy S6 otrzyma Oreo, ale nie wiemy, kiedy ma to nastąpić. Jeśli tak się stanie to będzie to zapewne ostatnia duża aktualizacja dla tego modelu jego pochodnych.

Na chińskim portalu Weibo pojawiła się jednak lista urządzeń Samsunga, które dostaną Androida 8.0 Oreo. Nie możemy mieć pewności, że jest ona autentyczna. Została ona jednak opublikowana przez Ice Universe, a więc osobę od wszelkich przecieków związanych z firmą. Widzimy tam wspomnianą rodzinę Galaxy S6 oraz większość modeli Galaxy A (2017). Na liście jest też sporo tabletów oraz smartfonów ze średniej półki cenowej.

Są tam też niewydane jeszcze modele Galaxy A3 (2018), Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018). Oznaczać to może, że zgodnie z przypuszczeniami będą one wstępnie miały Android Nougat.