MKOl przeprasza Iran za pozorną gafę z telefonami Note8 dla sportowców

W środę ogłoszono, że uczestnicy Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich z Korei Północnej i Iranu nie otrzymają specjalnie przygotowanych smartfonów Galaxy Note8. Samsung dostarczył je specjalnie dla wszystkich zawodników z okazji ZIO Pjongczang 2018. Cała afera wyniknęła w związku z możliwym naruszeniem międzynarodowych sankcji wobec obu krajów.

Jak informuje Reuters, Iran w czwartek wezwał ambasadora Korei Południowej do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, informując, że ich sportowcy nie otrzymali swoich prezentów w postaci telefonów. Zażądali również od Samsunga przeprosin, przy okazji informując, że w przeciwnym razie może to mieć negatywny wpływ na stosunki handlowe. Samsung od razu zakomunikował, że to MKOl jest odpowiedzialny za rozdawanie prezentów na Igrzyskach Olimpijskich i nie ma z tym nic wspólnego.

Później, MKOl powiedział, że sportowcy z Korei Północnej i Iranu mogą odbierać przygotowane dla nich telefony. Jednak zawodnicy z Korei Północnej będą musieli zwrócić, a raczej zostaną o to poproszeni, swoje Note8 po zakończeniu zmagań olimpijskich. Po przeprosinach, w piątek irański minister sportu Masoud Soltanifar wskazał, że Iran jest usatysfakcjonowany takim rozwiązaniem tego nieporozumienia.

„Poprzez ich przeprosiny i przyznanie się do pomyłki, osiągnęliśmy nasz cel i obrazę przeciw sportowcom republiki islamskiej” – podała agencja prasowa Iranu (IRNA) Warto dodać, że Iran ma czterech zawodników, którzy biorą udział w ZIO 2018 w Korei Południowej. Samsung Galaxy Note8 (Pyeongchang 2018 Olympic Games Limited Edition) w olimpijskim wydaniu jest wyjątkowym i bardzo ładnym urządzeniem. Koreański producent zapewnił tylko 4 000 jednostek. Telefon nie będzie dostępny w sprzedaży. Więcej jego zdjęć tutaj.

News został zobaczony od 09.09.2023 już 918 razy.