Najnowsza aktualizacja iOS nie pozwala na użycie zamienników

touchidJak wiadomo Apple nie ukrywa tego, że nie akceptuje nieautoryzowanych serwisów, ani napraw swojego sprzętu, który możemy wykonać samodzielnie.Wszystko musi odbyć się za pośrednictwem autoryzowanych serwisów. Wiadomo, że naprawy w oficjalnych punktach nie należą do najtańszych i każdy chce w miarę swoich możliwości wymienić niedziałające komponenty po jak najniższej cenie.

Wygląda na to, że Apple zaczyna działać w tym kierunku i dość radykalnie. Po wymianie przycisku HOME i aktualizacji w iTunes pojawia się „Error 53”, który dosłownie uśmierca urządzenie. Nie można dostać się do żadnych danych i iPhone 6 staje się bezużyteczną cegłą.

Przeczytaj także: iPhone 7 bez bez wystającego aparatu i bez pasków antenowych z tyłu" style="text-decoration: underline">wystającego aparatu i bez pasków antenowych z tyłu

Dodatkowym problemem jest to, że użytkownicy nie zostali poinformowani o tym fakcie. Stosując zamiennik tracą swoje dane w kilka sekund. Nie wiadomo jak wygląda sprawa w przypadku innych komponentów, ale wydaje się, że jest to zabezpieczenie przed oszustwem z użyciem Touch ID.

Źródło: The Guardian

Artykuł został zobaczony od 26.09.2023 już 258 razy.