Netflix gromadzi wszystkie wybory akcji z Black Mirror: Bandersnatch

Dzięki GDPR każdy może poprosić o swoje dane

Netflix przechowuje dane dotyczące wyborów użytkowników z epizodu Bandersnatch serialu Black Mirror. Fani mogą wybierać tam jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Odkrył to Michael Veale, po wysłaniu e-maila do Netflix, aby uzyskać te dane po wysłaniu wiadomości e-mail, zgodnie z rozporządzeniem RODO.

Motherboard donosi, że Veale chciał pokazać ludziom jak mogą wykorzystać nowe prawo, które dotyczy gromadzenia danych przez firmy na terenie Unii Europejskiej. Chyba raczej nie musimy być zaskoczeni, że Netflix przechowuje dane wyboru. Veale podkreśla jednak, że usługodawca nie informuje swoich użytkowników, że będzie przechowywać takie dane. Podkreśla też, że powinna być opcja rezygnacji z tej usługi.

Badacz poprosił o konkretne dane, a jego prośba była szczegółowa. Po wysłaniu do Netflix kopii paszportu potwierdzającego jego tożsamość, otrzymał dwa zaszyfrowane pliki – plik PDF zawierający wyjaśnienie danych oraz plik CSV zawierający wszystkie jego wybory.

Szczegółowe dane możecie zobaczyć w tym miejscu.

Netflix wykorzystuje te dane do ulepszania usługi wybory dla przyszłych produkcji oraz do tworzenia spersonalizowanych zaleceń, które użytkownik widzi na swojej stronie głównej.

Źródło: Motherboard

Artykuł został zobaczony od 13.02.2019 już 767 razy.