Nieoficjalnie: iPhone 5se z układem A9

apple_a9Jak to zwykle bywa Apple nie ujawnia żadnych informacji o swoich urządzeniach przed premierą, do tego stopnia, że przed każdą konferencją nie wiemy co zostanie zaprezentowane. Tak na prawdę jeszcze nie wiemy czy tradycyjne wiosenne spotkanie odbędzie się 15 marca, kiedy to ma zostać zaprezentowany nowy smartfon i tablet. Plotki głoszą, że może zostać przedstawiony również Apple Watch drugiej generacji.

Chodzi oczywiście o 4-calowy iPhone 5se oraz iPad Air 3. Jeżeli chodzi o iPhone to krąży wiele plotek odnośnie tego co w nim znajdziemy, nawet pojawiały się już rzekome zdjęcia. Prawdopodobnie będzie to odświeżona wersja 5s. Według Bloomberg’a nowy smartfon będzie zasilany układem A9, który został zastosowany w iPhone 6s.

Mówi się, że nowy 4-calowy iPhone będzie posiadał NFC oraz funkcję „Live Photos”. Mało prawdopodobne jest zastosowanie 3D Touch. Z tego samego raportu wynika, że iPad Air 3 dostanie ten sam układ co iPad Pro, czyli A9X. Byłoby to sporym atutem przemawiającym na korzyść tabletu Apple. Inne doniesienia mówią o wsparciu dla Apple Pencil oraz Smart Connector.

Źródło: Bloomberg

News został zobaczony od 18.06.2023 już 208 razy.