Nokia potwierdza obecność na MWC 2017

nokia_mwc2017Zgodnie z wszelkimi przesłankami oraz finalizacją sprzedaży oddziału mobilnego przez Microsoft, już wkrótce powinniśmy zobaczyć smartfony pod marką Nokia. Zapewne jest to ekscytująca informacja dla fanów fińskiego firmy, która wiele lat temu była największym gigantem w tej dziedzinie. Ta dwuletnia przygoda marki Nokia w szeregach firmy Microsoft nie była zbyt udanym epizodem. Teraz Nokia zdecydowała się na licencjonowanie praw handlowych dla swojej marki do HMD Global, przez następne 10 lat.

Pierwszy smartfon produkowany przez HMD Global powinien zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo czy trafi na półki jeszcze w 2016 roku. Bardziej prawdopodobnym terminem będzie jednak pierwszy kwartał 2017 roku, kiedy odbywać będą się targi Mobile World Congress w Barcelonie. MWC 2017 odbędzie się między 27 lutego, a 2 marca i Nokia będzie jedną spośród wielu firm obecnych na targach. Podczas niego zobaczymy wystąpienie prezesa i CEO Nokii, Rajeeva Suri. Niestety nie jest to jednoczesna zapowiedź prezentacji jakichkolwiek urządzeń.

Ogólnie mówi się o trzech smartfonach, w tym dwóch flagowych i jednym klasy średniej. Ponadto ostatnio wiele mówi się o urządzeniu zwanym Nokia D1C i będzie to najprawdopodobniej 13-calowy tablet.

Źródło: Nokia, NokiaPoweruser

Artykuł został wyświetlony od 11.11.2023 już 335 razy.