Nokia 216, prawdopodobnie ostatni telefon Nokii wykonany przez Microsoft

microsoft-nokia-216_logoMicrosoft właśnie zaprezentował telefon, który może może być jego ostatnim pod nazwą Nokia. Nowy Microsoft Nokia 216 nie jest to urządzenie, na które czekają fani tej marki, ponieważ nie jest to nawet smartfon. Zamiast tego działa on na znanym dla Nokii interfejsie Series 30+, którego podstawową funkcją jest dzwonienie.

Kilka miesięcy temu Microsoft ogłosił, że będzie sprzedaje swój dział Nokia firmie FIH Mobile, która należy do Foxconnu. Ale zanim spółka zależna od Foxconn przejmuje kontrolę nad brandingiem Nokia dla przyszłych urządzeń, Microsoft postanowił jeszcze raz „zawojować” rynek mobilny.

Microsoft Nokia 216 jest telefon przeznaczony głównie dla krajów rozwijających się. Jest to bardzo przyzwoite urządzenie dla osób, którym nie potrzebne są aplikację, a telefon służy wyłącznie do dzwonienia. Oczywiście żywotność baterii również jest jego ogromną zaletą.

Pod względem specyfikacji, Nokia 216 jest wyposażona w 2,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 na 240 pikseli, 16 MB pamięci RAM (nie, to nie literówka), przedni i tylny aparat 0.3 MP oraz baterię 1020 mAh. Nokia 216 jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: białym, czarnym, turkusowym.

Źródło: Microsoft

Wpis został wyświetlony od 30.11.2023 już 665 razy.