Nowa aplikacja Microsoftu zidentyfikuje rasę psa ze zdjęcia

fetch_logo Fetch! to najnowsza aplikacja od zespołu Microsoft, która wykorzystuje API Projektu Oxford do identyfikacji obrazu. Dzięki niej zidentyfikujemy każdą rasę psa z dowolnego zdjęcia. Sami oczywiście możemy też zrobić fotkę swojemu pupilowi, aby wypróbować możliwości aplikacji. Dostępna jest wyłącznie w App Store.

Jest zupełnie podobna w działaniu do HowOld.net i TwinsOrNot.net, gdzie również wykorzystano wspomniane API. Po zrobieniu zdjęcia Fetch! analizuje zdjęcie psa. Jeżeli nie może znaleźć odpowiedniej rasy pokazuje zbliżoną, która najbardziej odpowiada psu ze zdjęcia. Może tak właśnie być w przypadku ras mieszanych. Wtedy otrzymujemy także procentowe porównanie do pięciu ras, które najbardziej pasują do psa ze zdjęcia. Dodatkowo oprócz wskazania rasy otrzymujemy istotne dane o niej.

Przeczytaj także: budzikiem aż chce się wstawać" style="text-decoration: underline">tym budzikiem aż chce się wstawać" style="text-decoration: underline">Mimicker Alarm – z tym budzikiem aż chce się wstawać

Dla zabawy można również zeskanować zdjęcie znajomych i zgadywać jaka rasa psa jest najbardziej zbliżona do ich wyglądu. W komentarza w App Store wyczytałem również, że aplikacja odróżni psa od kota i wyświetli komunikat, że jest to właśnie kot.

Pobierz:

appstore

News został zobaczony od 28.11.2023 już 724 razy.