Nowe iPhone’y z USB-C. iPod Touch 7. generacji w drodze?

Czy nadal ma to sens w erze iPhone’ów? Co z gniazdem słuchawkowym?

Ostatni iPod Touch pojawił się prawie cztery lata temu i nie wyróżniał się on niczym na tle wizualnym od swoich poprzedników. Mac Otakara sugeruje jednak, że Apple może pracować na siódmą generacją tego urządzenia. Źródłem tego przecieku mają być dostawcy, którzy byli obecni na targach CES 2019.

Nie jest jasne jakie ulepszenia mogą pojawić się w nowym iPodzie Touch. Możemy jednak przypuszczać, że będzie to większy ekran, być może Touch ID. Ciekawe jest jednak co Apple zrobi z gniazdem słuchawkowym, którego nie zobaczymy już w iPhone’ach. Mogą zajść też oczywiście zmiany w oprogramowaniu.

Bardziej może nas w tym raporcie zainteresować temat powracający jak bumerang. Mowa tu o gnieździe USB-C zamiast portu Lighting w linii iPhone’ów z 2019 roku. Jednak jeszcze nie wszystko zostało ustalone. Oprócz tej istotnej zmiany zobaczymy również ulepszenie Face ID, mniejsze wycięcie i trzy aparaty dla następcy iPhone XS Max.

Wszystkie trzy urządzenia zostaną rzecz jasna zaprezentowane na wrześniowej konferencji. Nie wiemy, czy wtedy może na scenie pojawić się iPod Touch, ponieważ może też zostać zaprezentowany na czerwcowym WWDC.

Źródło: MacOtakara