Opera z wbudowaną ochroną przed kopaniem kryptowalut na Androidzie i iOS

Kilka tygodni temu, Opera dodała ochronę przed kopaniem kryptowalut w przeglądarkach na komputery. Teraz robi to samo w przypadku swoich aplikacji na Androida oraz iOS. Funkcja została zaimplementowana w przeglądarkach Opera i Opera Mini na obie mobilne platformy. Wraz z nową aktualizacją, chroni nas przed złośliwym oprogramowanie i stronami, które mogłyby wykorzystać nasze urządzenie do kopania bitcoinów.

Nowa funkcja wyszukiwania kopania kryptowaluty jest aktywowana domyślnie po włączeniu blokowania reklam w Opera Mini i Operze na Androida. Blokowanie reklam można włączyć w „Ustawieniach”, co automatycznie wykrywa i zatrzymuje skrypty kopioące wpisane w kodowanie strona internetowa.

Skrypty kopiące kryptowaluty mogą wykorzystać nawet 100 procent zasobów urządzenia, a to może doprowadzić do szybszego rozładowania baterii oraz przegrania się telefonu. Samemu możesz nie dostrzec, czy twoje urządzenie jest narażone na kopanie Bitcoinów przez inne osób. Dlatego też Opera pozwala sprawdzić za pomocą strony www.cryptojackingtest.com. Wystarczy tylko na nią wejść ze swojego smartonu lub z komputera.

News został zobaczony od 10.11.2023 już 377 razy.