AdB#LOCK Fast do blokowania reklam usunięte z Google Play

adb#LOCKfast_1Samsung niedawno umożliwił programistom tworzenie aplikacji blokujących treści reklamowe dla własnej przeglądarki. Dziś jedna z takich aplikacji została usunięta z Google Play. AdB#LOCK Fast od Rocketship Apps w bardzo szybkim czasie od wydania została pobrana ponad 50 tysięcy razy i od razu znalazła się na szczycie rankingów popularności.

Deweloper dostał e-mail z niezgodna z jednym z punktów umowy dystrybucyjnej dla programistów. Dokładniej chodzi o punkt 4.4 z tej umowy, który brzmi następująco:

4.4 Działania zabronione. Programista zobowiązuje się nie podejmować żadnych działań związanych ze Sklepem (także w zakresie tworzenia i dystrybucji Produktów), które utrudniają lub zakłócają działanie, powodują szkody bądź umożliwiają uzyskanie nieuprawnionego dostępu do urządzeń, serwerów, sieci lub innych obiektów i usług należących do jakiegokolwiek podmiotu, w tym między innymi użytkowników systemu Android, firmy Google i dowolnego operatora sieci komórkowej. Programiście nie wolno wykorzystywać uzyskanych ze Sklepu informacji o klientach do sprzedaży ani dystrybucji Produktów poza Sklepem.

Powodem usunięcia AdB#LOCK Fast nie jest najprawdopodobniej sam fakt, że blokuje ona reklamy, bo takie aplikacje znajdują się już w Google Play. Używała ona również oficjalnego API Samsunga, która oferuje blokowanie tylko w Samsung Internet" style="text-decoration: underline">przeglądarce Samsung Internet. Może okazać się, że jest to zwykłe nieporozumienie i aplikacja wróci do sklepu.

News został zobaczony od 08.11.2023 już 814 razy.