Składany Huawei Mate X z bardzo szybkim ładowaniem i łącznością 5G

Huawei to kolejny producent, który zaprezentował swój pomysł na składane urządzenie

Widzieliśmy już plakat, który pokazał nam jak będzie wyglądał składany smartfon Huawei. Jednak producent odsłonił wczoraj wszystkie karty i tym samym poznaliśmy model Mate X. Huawei szczyci się przede wszystkim łącznością 5G.

Oprócz tego, że jest to telefon z najszybszą łącznością bezprzewodową to posiada funkcję SuperCharge, która ma pozwolić na równie szybkie, a wręcz najszybsze ładowanie (do 55W). Huawei Mate X" style="text-decoration: underline">Huawei twierdzi, że Mate X może naładować 85% baterii w ciągu 30 minut.

Huawei miało nieco inny pomysł niż Samsung i ich telefon rozkłada się w zupełnie inny sposób. Po otwarciu ma on ma 8-calowy ekran o rozdzielczości 2480 x 2200 pikseli. Po złożeniu do dyspozycji jest 6.6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2480 x 1148 pikseli i współczynnikiem 19,5:9.

Po złożeniu znajduje się z tyłu dodatkowy ekran, a obok niego znajdują się aparaty. Huawei poinformował media, że docelowo Mate X będzie miał cztery aparaty, ale urządzenie demonstracyjne miało w tym momencie tylko trzy. Podczas prezentacji nie ujawniono szczegółów dotyczących kamer, ale widoczne jest logo Leica. 

Huawei twierdzi także, że jest to najcieńszy składany smartfon. Po rozłożeniu jego grubość to 5.4 mm, a po złożeniu to zaledwie 11 mm. Oprócz tego posiada on baterię 4500 mAh i port USB typu C. Na boku znajduje się też czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania.

Huawei Mate X ma pojawić się w połowie tego roku i kosztować 2 299 €. Będzie dostępny w kolorze Interstellar Blue.

Źródło: GSMArena

Wpis został zobaczony od 25.02.2019 już 460 razy.