Opera z wbudowanym przelicznikiem walut i kryptowalut

Opera ma wbudowaną opcję przeliczania walut już od jakiegoś czasu, ale mało się o tym mówi. Najciekawsze jest jednak to, że po zaznaczeniu kwoty możemy sprawdzić też jej wartość w kryptowalutach – Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) oraz Litecoin (LTC).

Nie musimy opuszczać strony, ani korzystać z przeliczników na innych stronach lub aplikacjach. Kwota konwertowana jest natychmiast i wyświetlana nad zaznaczeniem. Dostępne są też najpopularniejsze waluty jak euro, dolar, złoty, funt brytyjski oraz wiele innych. Możemy w łatwością przeliczać kwoty bezpośrednio na stronie.

Aby wybrać swoją (krypto)walutę oraz włączyć opcję przeliczania należy: przejść do Ustawień wybieramy pozycję Przeglądarka wyszukujemy Interfejs użytkownika tam wybieramy Po zaznaczeniu tekstu przelicz walutę na .

Działa to jeśli przy kwocie jest symbol waluty jak $ czy €. Co więcej jeśli zaznaczymy również obok kwoty „zł lub PLN” to bez problemu przeliczymy ją na wybraną walutę. Działa to też w przypadku skrótu EUR oraz USD, a nawet CNY (jeny). Nie działa to w przypadku liczby wyrażonych pisemnie.

Artykuł został wyświetlony od 25.01.2023 już 562 razy.