Patent Apple składanego iPhone’a z wykorzystaniem ciekłego metalu i ekranu micro-LED

Najnowszy wniosek patentowy Apple opublikowany przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych sugeruje, że firma z Cupertino pracuje nad składanym wyświetlaczem. Od dawna mówi się już, że Samsung i LG pracuje nad składanym smartfonem, ale jak widzimy Apple również nie próżnuje w tej kwestii.

Patent opisuje zaawansowanych nanorurek węglowych, aby zapobiec korozji wrażliwych części składanego wyświetlacza. Mowa jest też o o czujniku dotykowym wyświetlacza z optycznie przezroczystym klejem ułatwiającym zginanie ekranu.

Samsung do swojego projektu podobno wykorzysta składany wyświetlacz POLED. W patencie Apple wspomniane jest jednak wykorzystanie wyświetlacza micro-LED, ale również ekranu LCD. Zgłoszenie zawiera również informacje o o użyciu ciekłego metalu jako stopu z pamięcią kształtu dla korpusu urządzenia.

Apple złożyło wniosek już w III kwartale ubiegłego roku. Nie oznacza to jednak, że już wkrótce zobaczymy składanego iPhone’a. Zapewne pierwszy będzie Samsung, który podobno zaprezentuje swoje urządzenie już w 2018 roku.

Źródło: iPhoneHacks, Patently Apple

Wpis został zobaczony od 25.01.2023 już 826 razy.