Orlen wypowiada umowę aplikacji JustDrive, naruszając warunki współpracy!

wp.pl

Już wszystko jasne. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, to PKN Orlen zrezygnował ze współpracy z JustDrive. Aplikacja kilka dni temu zniknęła całkowicie z App Store oraz Google Play. Jednak jej funkcjonowanie na stacjach Orlen zostało zawieszone zaledwie po jednym dniu, kiedy zadebiutowała 1 lutego. Oto fragment oświadczenia:

Niestety, równolegle z pozytywnym szumem związanym z aplikacją oraz planami jej dalszego rozwoju, u naszego partnera pojawiły się wątpliwości, głównie dotyczące obopólnych korzyści z funkcjonowania JustDrive. PKN ORLEN, naruszając warunki umowne, bez podania sprecyzowanej przyczyny, 2 lutego o godzinie 17:15 odłączył dostęp do swojej infrastruktury, uprzedzając o tym w krótkim e-mailu zaledwie kwadrans przed. Przez dwa tygodnie rozmów nie otrzymaliśmy od PKN ORLEN odpowiedzi, które parametry naszej obecnej umowy są niezgodne z interesem partnera. Na dotychczasowych spotkaniach mediacyjnych nie dostaliśmy ani precyzyjnych odpowiedzi, ani żadnej propozycji rozwiązania sytuacji, która pozwoliłaby nam przywrócić usługi dla kierowców. Tym samym umowy, które mieliśmy zawarte na okres 3 lat zostały nam wypowiedziane w trybie natychmiastowym bez zachowania okresu wypowiedzenia. Informujemy, że aplikację JustDrive wycofaliśmy z appmarketów kierując się wyłącznie satysfakcją użytkowników. Nie chcieliśmy dopuścić do sytuacji, w której nowi użytkownicy instalują aplikację, z której nie mogą korzystać. Z drugiej strony, planowane kolejne funkcje, w tym usługa samochodu na abonament, nie są jeszcze gotowe, stąd decyzja usunięcia JustDrive wydaje nam się słuszna. Dodatkowo, informujemy, że wszystkie dane firm i kart płatniczych, które umieścili Państwo w aplikacji, są odpowiednio zabezpieczone. Aplikacja spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa, które oprócz nas i PKN ORLEN potwierdziły również firmy zewnętrzne zaangażowane w testy JustDrive. Jeśli chodzi o same karty płatnicze – dane są przechowywane i chronione u naszego partnera – firmy Dotpay.pl.

Jak informuje JustDrive w swoim komunikacie prasowym, aplikacja i cały system był testowany przez dział IT PKN ORLEN, zewnętrzne firmy zajmujące się bezpieczeństwem oraz dział kart flotowych. Po pozytywnych opiniach, uznano, że usługa może zostać wdrożona.

Więcej o aplikacji JustDrive

Możemy też przeczytać, że w ciągu zaledwie 24 godzin z aplikacji skorzystało ponad 2 tysiące klientów biznesowych. JustDrive była szeroko komentowana w mediach i wszyscy wróżyli jej sukces. Jeszcze lepiej miało to wyglądać po udostępnieniu usługi osobom fizycznym.

Przypomnijmy, że aplikacja oferowała dla nowych klientów zniżkę w wysokości 50 gr na 100 litrów przy tankowaniu z JustDrive. Później klienci mogli obniżyć cenę paliwa nawet do 50 procent, za polecanie aplikacji innym użytkownikom. Być może to było jednym z głównych powodów, które nie spodobały się zarządcą PKN Orlen i po wdrożeniu JustDrive postanowili się wycofać. Oznaczałoby to też, że klienci nie będą też korzystać ze sklepu na stacjach benzynowych, które też są dochodowym interesem.

Wcześniejsze artykuły o całej sytuacji: Na stacjach Orlen nie zapłacisz awarię systemu informatycznego" style="text-decoration: underline">zapłacisz aplikacją JustDrive przez awarię systemu informatycznego" style="text-decoration: underline">aplikacją JustDrive przez awarię systemu informatycznego Orlen obawia się spadku sprzedaży i wycofuje płatności aplikacją? Osoby, które zdążyły się już zarejestrować w aplikacji i chcą usunąć swoje dane, proszone są o kontakt na info@justdrive.co.

Źródło: JustDrive

Artykuł został wyświetlony od 01.03.2023 już 818 razy.