Oto dlaczego na produktach Apple wyświetlana jest godzina 9:41

ipad_941Pewnie niewiele osób zwróciło na to uwagę, podobnie jak ja. Na wszystkich zdjęciach urządzeń Apple – iPhone i iPad wyświetlana jest zawsze godzina 9:41. Oto odpowiedź na to pytanie, którego przed przeczytaniem tytułu tego wpisu, zapewne nie zadawaliście sobie wcześniej.

iphone_3gSteve Jobs ogłosił pierwszy iPhone w roku 2007. Dokładnie nastąpiło to o godzina 9:42. Dlatego też każdy kolejny produkt Apple miał właśnie tę godzinę na wszelkich oficjalnych zdjęciach, aż do 2010 roku. Wszystko to jednak zmieniło się po ogłoszeniu iPada o godzinie 9:41 czasu pacyficznego. Do dziś wszystkie zdjęcia produktów Mac, iPhone czy iPad wyświetlają właśnie taką godzinę. Łatwo to zweryfikować po przejściu na oficjalną stronę Apple.iphone_941

Oddzielną sprawą jest zegarek Apple Watch. Większość producentów zegarków ustawia wskazówki na godzinę 10:10 co jest symetryczne oraz nie zasłania logo, które zazwyczaj jest umieszczone pod godziną 12 na tarczy. Na wszystkich zdjęciach Apple Watch zobaczymy godzinę 10:09, ale nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi i w sieci krążą dwie teorie:

jest to bardziej symetryczne niż 10:10 Apple ustawia czas minutę wcześniej, aby pokazać, że zawsze są o krok przed innymi.

Źródło: TNW

Wpis został wyświetlony od 16.08.2023 już 152 razy.