Pierwszy iPhone oraz pierwszy smartfon z Androidem, czyli Google G1 [WIDEO]

iPhone 2G to iście rewolucyjne urządzenie, które pojawiło się prawie 8 lat temu i całkowicie odmieniło nasz świat. Szczególnie zmieniło się pojecie telefonu, który nie służył już wyłącznie do dzwonienia, a raczej jako kieszonkowy komputer, na którym zrobimy wiele czynności bez których dziś wielu z nas nie mogłoby normalnie funkcjonować. Rob po wprowadzeniu na rynek pierwszego iPhone’a pojawił się również debiutancki smartfon z Androidem, czyli Google G1. Został on wyprodukowany przez HTC, a więc można powiedzieć, że w tym roku historia zatoczyła koło, ponieważ HTC wyprodukowało również tegoroczne Google Pixel.

Oba telefony sprzed dekady miały swoje wady i zalety, których nie da się ukryć. Przede wszystkim zawdzięczamy im to jak dziś postrzegany jest rynek mobilny i przyczyniły się one do rozwoju urządzeń przenośnych jakie znamy dziś. Przyczyniły się również do rozwoju dwóch dominujących platform, czyli Android i iOS.

Na kanale EverythingApplePro możemy zobaczyć niezwykłe porównani iPhone’a pierwszej generacji i Google HTC G1. Dla niektórych może to być okazja, aby powspominać dawne czasy, a niektórzy z was może nigdy nie widzieli jeszcze jak wyglądał pierwszy smartfon z Androdiem. iPhone jest zbyt charakterystycznym elementem popkultury i akurat ten model kojarzy chyba każdy.

https://www.youtube.com/watch?v=0gxa2rq-kL8

News został zobaczony od 11.10.2023 już 245 razy.