Pierwszy smartfon bez fizycznych przycisków, głośnika oraz portu ładowania

Meizu Zero to pierwszy smartfon bez portu ładowania i innych otworów

Meizu Zero to pierwszy na świecie telefon bez fizycznych przycisków, głośnika, a przede wszystkim bez portu USB do standardowego ładowania. Zamiast przycisków mamy dotykowe panele pojemnościowe, które mogliśmy zobaczyć w nowych smartfonach HTC. Standardowy głośnik został zastąpiony przez przetwornik piezoelektryczny pod wyświetlaczem (podobny wykorzystuje Xiaomi Mi Mix).

Meizu Zero przez brak jakiegokolwiek portu musiał zostać wyposażony w szybkie, bezprzewodowe ładowanie 18W. Oznacza to, że jest to najlepsza technologia tego typu w telefonie. Transmisja odbywa się rzecz jasna za pomocą Bluetooth, Wi-Fi oraz sieci komórkowej.

Smartfon posiada 5,99-calowy ekran AMOLED, a pod nim znajduje się skaner linii papilarnych. Z przodu znajduje się też aparat 20 MP. Z tyłu natomiast znajdują się dwa aparaty 12MP + 20MP (Sony IMX 380 i Sony IMX 350 AI).

Pod maską pracuje Snapdragon 845. Niestety nie mamy na razie informacji o ilości pamięci RAM oraz na temat pojemności baterii. Meizu Zero dostępny jest w kolorach białym i czarnym.

Artykuł został wyświetlony od 23.01.2019 już 491 razy.