in

Smartfon Meizu bez portów i dziur tak naprawdę nie był na sprzedaż

Dość dziwne zachowanie producenta i utworzenie zbiórki

Meizu Zero to smartfon, który jako pierwszy nie posiada żadnych otworów, portów, czy nawet fizycznych przycisków. Producent utworzył zbiórkę na Indiegogo, aby móc zrealizować swój pomysł i dostarczyć urządzenie chętnym osobom. Celem było uzbieranie 100 tysięcy dolarów. Według chińskich mediów, tylko 29 osób wsparło projekt, a 24 z nich rzeczywiście zakupiło model Zero w przedsprzedaży. Zbiórkę zakończono na 45 procentach.

Meizu Zero posiada jedynie pojemnościowe przyciski na boku, ładuje się bezprzewodowo, a zamiast tacki na tradycyjną kartę SIM, mamy tu eSIM. Za urządzenie trzeba było zapłacić 1299 dolarów. Zamawiający otrzymają jednak zwrot, a nie rzeczywisty telefon.

Jack Wong, założyciela i prezesa w Meizu twierdzi, że był to tylko zabieg marketingowy. Croudfouning miał być tylko eksperymentem społecznościowym, który miał pokazać również jakie będzie zainteresowanie tego typu urządzeniem. Ciekawe co zrobiłaby firma, gdyby zbiórka na IndieGoGo osiągnęła cel i Meizu rzeczywiście musiałby dostarczyć około 70 urządzeń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments