Pierwszy tajemniczy event w Pokemon GO na Halloween

pokemongo_halloweenHalloween to amerykańska tradycja, która przez ostatnie lata przedostaje się coraz śmielej również do naszej kultury. Pod koniec października możemy spotkać na ulicach miast dzieci przebrane za przeróżne stwory i chodzą od domu do domu powtarzając „cukierek albo piskus!”.

W związku z Halloween, Niantic przygotowało pierwszy „event” w Pokemon GO na 31. października. Tak przynajmniej można wywnioskować po poście na Facebooku, gdzie możemy przeczytać: „Halloween tuż za rogiem, przewidujemy, że trenerzy mogą napotkać więcej Pokemonów w realnym świecie”, dodając „”Aparat AR jest świetnym sposobem, aby uwiecznić te spotkania z przyjaciółmi!”.

Jak wiemy Niantic jest w stanie kontrolować, gdzie i w jakim czasie będą odradzać się Pokemony. To obejmuje typy i regularność na całym świecie. Nie wydaje się, aby wydarzenie odbywało się tylko w nocy, a może potrwać, aż 24 godziny. Niantic kontroluje również jaka pora dnia jest w danym regionie, a więc może również dostosować to odpowiedniej pory, aby przyciągnąć jak największą liczbę graczy.

Wpis został wyświetlony od 10.07.2023 już 831 razy.