Polaroid ponownie wydaje dwa nowe smartfony z Androidem

Polaroid to amerykańska marka znana głównie z błyskawicznych zdjęć oraz fotografii wszelkiego rodzaju. Teraz jednak firma ogłosiła dwa nowe smartfony oraz tablet. Nie jest to pierwszy telefon z Androidem od Polaroida, ale długi czas nic wypuszczała na rynek. Przypomnijmy, że Kodak również ogłosił jakiś czas temu swój smartfon.

Polaroid Cosmo K i Cosmo K Plus wchodzą w skład nowej serii, które będą dostępne w Meksyku. Są to budżetowe jednostki, które napędzane są przez chipsety MediaTek. Model Cosmo K posiada 5-calowy ekran HD (720p), 13-megapikselowy tylny aparat oraz 5-megapikselowy aparat z przodu. Polaroid Cosmo K posiada 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1.3 GHz, który współpracuje z 1 GB RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi 8 GB. Pojemność baterii to 2800 mAh. Urządzenie działa na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Cosmo K Plus z kolei posiada 5.5-calowy wyświetlacz oraz taką samą konfigurację aparatów, identyczny procesor MediaTek, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej i baterię 2800 mAh. Wyróżniającą rzeczą mogą być tylko etui, które są dostarczane w zestawie. Polaroid nie podał jeszcze cen i dostępności.

Wpis został zobaczony od 20.10.2023 już 216 razy.