Ponad 200 tys. osób podpisało się pod petycją w celu zachowania 3,5 mm gniazda w iPhone

lightinInternet jest pełen plotek, a jedną z nich, która krąży po sieci od pewnego czasu jest usunięcie 3,5 mm jack’a przy produkcji najnowszego, jeszcze nie wydanego modelu iPhone. Gniazdem słuchawkowym ma być złącze Lightin. Usunięcie ma na celu zmniejszenie grubości urządzenia oraz zrobienie większej ilości miejsca dla baterii(oczywiście są to spekulacje).

Mówi się, że Apple chce zastosować ten patent mając na celu umożliwić korzystanie z bezprzewodowych słuchawek marki Beats. Firma jeszcze nie odniosła się do tej sytuacji, ale to nie powstrzymało ludzi, którzy stworzyli i zebrali aż 200 tysięcy podpisów pod petycją sprzeciwiającą się usuwaniu dotychczasowego gniazda 3,5 mm. Petycja zaczyna się słowami „Apple is about to rip off every one of its customers again”, co mniej więcej oznacza, że Apple znalazło kolejny sposób na zdzieranie pieniędzy z klientów.

Wiele sprzeciwów pojawiało się już przy innych patentach Apple, do których jednak użytkownicy się przyzwyczajali i zapominali o nich w mgnieniu oka.

Osobiście też nie jestem za usunięciem standardowego gniazda słuchawek, ponieważ lubię podłączyć smartfon pod głośniki lub dowolne słuchawki.

Źródło: 9to5mac

News został zobaczony od 03.10.2023 już 571 razy.