Prezentacja Galaxy S8 może odbyć się z opóźnieniem w kwietniu 2017 roku

Wiadomą sprawą jest to, że wszyscy skupieni są obecnie na kolejnym flagowym urządzeniu od Samsunga. Południowokoreańska firma zgodnie z tradycją w ciągu ostatnich kilku lat prezentowała swój flagowy smartfon na targach Mobile World Congress w Barcelonie, które odbywają się na przełomie lutego i marca. Przyszłoroczna impreza rozpocznie się 27 lutego i do tej pory, mogliśmy przewidywać, że Galaxy S8 zostanie odsłonięty w okolicach tej daty. Najnowszy raport mówi, że Samsung może odsłonić go dopiero w kwietniu na specjalnym wydarzeniu w Nowym Jorku.

Może to być zrozumiałe ze względu na problemy z Galaxy Note 7 i nikt nie chciałby powtórki w przypadku kolejnego flagowca. Samsung może również odczuwać presję i będzie chciał dostarczyć jak najlepiej dopracowane i bezpieczne urządzenie. Z tego też mogą wynika ewentualne opóźnienia w odsłonięciu Galaxy S8.

W ostatni weekend mogliśmy się również dowiedzieć, że Samsung poznał przyczynę fiaska związanego z Galaxy Note 7, ale nie jest gotów, aby podzielić się nim z całym światem. Firma zapewne będzie uważać na rzeczy, które mogłyby wywołać podobny efekt, aby uniknąć kolejnej wpadki.

Względem obecnego roku opóźnienie wyniosłoby w takim przypadku około miesiąc. Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge zostały wprowadzone na rynek w drugim tygodniu marca.

Źródło: Naver, SamMobile