Prezes Samsunga twierdzi, że elastyczne telefony nie są gotowe na pojawienie się na rynku

galaxy_xKilka tygodni temu pojawiła się informacja jakoby rok 2017 był rokiem całkowicie elastycznych smartfonów, a sztandarowym produktem tej gałęzi miał być Samsung Galaxy X. Teraz jednak z Korei nadchodzą niezbyt optymistyczne wieści dla osób, które czekały na składany smartfon.

Według The Korea Times, Ko Dong-jin (prezes Samsung Mobile) zasugerował niedawno, że rynek konsumencki nie jest jeszcze gotowy na składane smartfony oraz nie pozwala na to aktualny „stan techniki”. Niemniej jednak, Samsung zdecydowanie planuje wdrożenie składanego telefonu, który utorowałby drogę dla innych producentów. Koh podkreślił również do wprowadzenia takiego telefonu na rynek niezbędne są „poważne zmiany w oprogramowaniu i doświadczeniu użytkownika”, a to zajmie trochę czasu.

Mówiąc o niedawno ogłoszonym Galaxy Note 7, Koh Dong-jin wspomniał także że Samsung będzie dążyć do utrzymania dużych ekranów we flagowych smartfonach. Ostatnio pojawiły się też plotki mówiące o tym, że inny koreański gigant, LG również planuje produkcję elastycznego smartfonu, który miałby pojawić się w przyszłym roku.

News został zobaczony od 05.12.2023 już 924 razy.