Przeglądanie stron w 3D? Samsung Gear VR zyskuje przeglądarkę internetową

Samsung Gear VR to specjalne gogle, które tworzą wirtualną rzeczywistość. Powstały przy współpracy z Oculusem. Działają wyłącznie ze sprzętem wysokiej klasy jakimi są niewątpliwie smartfony Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+ oraz Galaxy Note 5. Korzystając z ekranów wysokiej rozdzielczości w tych urządzeniach tworzą obraz stereoskopowy, który dla naszego mózgu widzialny jest jako 3D.

Urządzenie jest nowym produktem na rynku i wiadomą sprawą jest, że Samsung będzie rozszerzał ofertę oprogramowania i możliwości w nadchodzących miesiącach. Jako jeden z pierwszych dodatków ogłoszono powstanie przeglądarki internetowej dla rzeczywistości wirtualnej o nazwie Samsung Internet for Gear VR.

Na zrzutach ekrany możemy dostrzec ciekawe 360 stopniowe środowisko w kwestii przełączania kart. W aplikacji ma być dostępna także funkcja rozpoznawania głosu, aby wprowadzać adres strony. Podano również możliwość wpisywania za pomocą klawiatury ekranowej, co jest bardzo ciekawą kwestią, ponieważ smartfon będzie znajdował się wewnątrz Gear VR. Gaze to opcja, która pozwoli otworzyć menu po prostu na nie patrząc.

Samsung Gear VR kosztuje ok. 99 dolarów. Dostępne jest m. in. w Amazonie.

Źródło: Samsung

Artykuł został zobaczony od 16.10.2023 już 262 razy.