Redmi Note 7 jest wodoszczelny, ale nie posiada certyfikatu IP

Bardzo fajnie, że Xiaomi stosuje dodatkową ochronę

Redmi Note 7 to pierwszy smartfon podmarki Xiaomi, od kiedy została oddzielona od swojej firmy-matki. Telefon zadebiutował już dwa dni temu i wydaje się więcej niż przyzwoitym urządzeniem w jak zawsze świetnej cenie. Na konferencji nie wspomniano jednak o jednej bardzo ważnej funkcji, a mianowicie o wodoodporności. Okazuje się jednak, że zarówno przyciski jak i porty mają uszczelki zapobiegające dostaniu się wody do wnętrza Redmi Note 7. Fakt ten potwierdza CEO Xiaomi, Lei Ju na swoim Weibo.

Mówi, że zespół inżynierów włożył dużo serca i pracy, aby zapewnić wodoszczelność tego urządzenia. Wszystkie newralgiczne punkty – tacka karty SIM, port USB-C, gniazdo audio 3,5 mm, przyciski,  a nawet moduł aparatu – zostały zabezpieczone uszczelkami.

Co ważne Redmi Note 7 nie posiada certyfikatu IP, ale powinien dzięki tym środkom przetrwać zachlapania, czy krótkotrwałe zamoczenie w wodzie. Pozwoli to też na przetrwanie w zakurzonych miejscach.

Lei Jun podkreśla, że tańszy model przeszedł tak samo rygorystyczne testy jakości jak flagowe smartfony Xiaomi. Dodatkowo firma wydłuża okres gwarancyjny do 18 miesięcy (wcześniej 12 msc.). Telefon na chwile obecną nie jest jeszcze dostępny poza Chinami.

Źródło: GSMArena