Trio Samsung Galaxy S10 i najważniejsze parametry

Samsung Galaxy S10 to jedno z ważniejszych urządzeń tego roku, które zostanie zaprezentowane już 20 lutego. Jak wiadomo cały czas pojawiały się plotki odnośnie funkcji androidowego flagowca. Jednak teraz wszystko zaczyna się klarować i dostajemy coraz dokładniejsze informacje na jego temat.

Funkcje Galaxy S10 oraz Galaxy S10+ potwierdza dość wiarygodne źródło, CompareRaja. Telefony mają zostać wyposażone w ultradźwiękowe czytniki linii papilarnych. Będą dostępne w kolorach czarnym, białym, niebieskim i zielonym. Warto też zauważyć, że większy S10+ ma podwójny aparat selfie.

Co więcej do znanej nam dwójki ma dołączyć Galaxy S10 Lite, a więc lżejsza wersja, która oczekiwana jest już od kilku lat. Będzie on miał jednak klasyczny czytnik linii papilarnych. S10 Lite ma być dostępny w kolorze żółtym.

Oto ważne parametry całego trio:

Galaxy S10+ (SM-G975F): 6.4-calowy wyświetlacz i bateria 4000mAh

Galaxy S10 (SM-G973F): 6.1-calowy wyświetlacz i bateria 3500mAh

Galaxy S10 Lite (SM-G970F): 5.8-calowy wyświetlacz i bateria 3100mAh

Amerykański operator AT&T ma używać nazwy „Galaxy S10 E”, aby dostosować to do nazewnictwa swojej sieci 5G E. Nie będzie to jednak prawdziwa sieć 5G, ponieważ tylko S10 i S10+ będą obsługiwać sieć nowej generacji.

Jak widać każdy ze smartfonów będzie wyposażony w ekran Infinity-O, gdzie przedni aparat będzie znajdował się w wycięciu.

Źródło: CompareRaja, GSMArena