Samsunga Galaxy S10 odblokujesz zdjęciem filmem lub twarzą rodzeństwa

W sumie nic nowego w tej kwestii…

Chyba raczej nikt nie oczekuje wiele po dwuwymiarowym systemie rozpoznawania twarzy. Nie będzie to działało tak niemalże idealnie jak w przypadku FaceID w iPhone’ach. Niestety również w flagowym Galaxy S10 przednia kamera nie zapewni nam bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie i ten czytnik biometryczny nadal możemy potraktować jako element wygody.

System można obejść bez większego wysiłku za pomocą wideo lub zdjęcia z podobizną właściciela urządzenia. Co więcej może go odblokować osoba z podobnymi rysami, a więc nasze rodzeństwo. Wszystko przez brak czujnika do skanowania głębi 3D, który Apple zaimplementowało w swoich telefonach. To samo zrobiło też Huawei w przypadku Mate 20 Pro.

twitter-tweet" data-lang="pl">

I unlocked my brother’s Galaxy S10+ with my face

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) 9 marca 2019

Samsung również wie, że nie jest to idealne i ostrzega swoich użytkowników podczas konfiguracji. Oczywiście najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie czytnik linii papilarnych umieszczony w ekranie.

youtube" data-mace-video="https://www.youtube.com/embed/bNN1_hx9frQ?showinfo=0&rel=1&ytp-pause-overlay=1&autoplay=1&enablejsapi=1" data-mace-video-thumb="https://img.youtube.com/vi/bNN1_hx9frQ/hqdefault.jpg">

Artykuł został zobaczony od 12.03.2019 już 265 razy.