in

Huawei reklamuje telefon P30 Pro zdjęciami wykonanymi profesjonalnym sprzętem

To nie pierwszy raz, kiedy Huawei zostaje na tym przyłapane

Po lewej zdjęcie od Huawei / Po prawej zdjęcie Toma Pfeiffera

Huawei P30 Pro ma być kolejnym poziomem w świecie smartfonów jeśli chodzi o fotografię. Od kilku tygodni, wielu przedstawicieli chińskiego producenta wypuszcza tajemnicze zwiastuny, które mają pozywać możliwości aparatu w nadchodzącym flagowcu. Wszystko to wygląda fajnie, lecz jednak jest jedno ale…

Jak donosi portal GSMArena, zdjęcia wykorzystywane w kampanii marketingowej zostały wykonane przy użyciu lustrzanki cyfrowej. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Huawei zostaje przyłapany na kłamstwie, kiedy firma wykorzystuje profesjonalny sprzęt i wmawia, że fotografie został wykonane ich telefonem. Wcześniej dotyczyło to materiałów promocyjnych dla modelu  Huawei Nova 3 z 2018 roku.

Na papierze wygląda to bardzo okazale i osoby nie zajmujące się na co dzień fotografią, mogą nic nie podejrzewać. Huawei chwali się poczwórnym aparatem, czy też obiektywem peryskopowym (7-krotny zoom hybrydowy) w P30 Pro, ale okazuje się, że to może być tylko teoria.

Co lepsze niektóre ze zdjęć, które pojawiały się w social mediach firmy Huawei, nie były ich własnymi, a zostały wykupione i pochodzą ze stocków. GadgetMatch zauważa, że zdjęcie wulkanu wykonał Tom Pfeiffer (2009 rok) i można je znaleźć w Getty Images.

Po wszystkim, Huawei dodał adnotację do zdjęć na portalu Weibo, że są to jedynie zdjęcia służące do celów informacyjnych.

Źródło: GSMArena, GadgetMatch

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments