in

Huawei P30 Pro z peryskopowym aparatem, który gwarantuje 5 x zoom

Oprócz tego główny aparat zapewni doskonałe efekty w słabym oświetleniu

Huawei P30 Pro od dawna był zwiastowany jako telefon z aparatem, który ma niezwykły zoom. Po oficjalnej prezentacji możemy przybliżyć jego parametry, a główną „atrakcją” ma być właśnie peryskopowy czujnik 8 MP osiągający ogniskową 125 mm. Oczywiście za sekcję kamer odpowiedzialna jest Leica. Wszystko wspomaga też optyczna stabilizacja obrazu, która zapewni odpowiednią ostrość zdjęć i płynność wideo.

Huawei zastosowało tu 6.47-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1080p+ z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Wyświetlacz działa też jako słuchawka i działa lepiej niż we wcześniejszych modelach. Dźwięk można usłyszeć na całej powierzchni, a więc można przyłożyć do niego ucho gdziekolwiek. Huawei gwarantuje głębszy i precyzyjniejszy dźwięk. Nie ma on jednak głośników stereo, a jedynie pojedynczy i większy głośnik na dole. 

Rama wykonana jest z metalu, a z obu stron znajdują się oczywiście szklane panele. Standard IP68 zapewnia względną wodoodporność.

Głównym aparatem jest niestandardowy czujnik 40 MP od Sony z gamą kolorów RYYB, gdzie zielony zostaje zastąpiony przez żółty. Zapewni to jeszcze lepszą jakość przy słabym oświetleniu. Nowy model ma też dwukrotnie większą czułość ISO, niż Mate 20 Pro. Aparat ma też bardzo jasną przesłonę – f/1.6. Wszystko wspomaga OIS. 

Na plecach P30 Pro znajduje się też jednostka szerokokątna 20MP z autofokusem i czujnik ToF, który pozwala uzyskać wielowarstwową głębię, która jest przydatna przy efekcie bokeh. Hybrydowy zoom pozwala uzyskać 10-krotne przybliżenie, a w połączeniu aż 50-krotne. W łezce na ekranie znajduje się aparat 32 MP, który ma zapewniać lepszy efekt rozmycia tła.

Jak można było się spodziewać wewnątrz pracuje chipset Kirin 980. Do wyboru są też dwie wersje pamięci RAM – 8 GB lub 6 GB. Do tego pamięć wbudowana może wynieść aż 512 GB. Huawei P30 Pro obsługuje nowy typ kart NM.

Zasilany jest przez baterię o pojemności 4200 mAh ze wsparciem technologii 40W Super Charge. Nie może też zabraknąć bezprzewodowego ładowania (do 15 W) oraz zwrotnego ładowania, które pozwoli na podładowanie innych urządzeń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments