in

Xiaomi już nie takie tanie. Firma będzie zwiększać ceny telefonów

Lei Jun przyznaje, że niskie ceny wpływają na wizerunek firmy

Xiaomi zyskało dużą popularność na całym świecie dzięki atrakcyjnym cenom swoich urządzeń. Doskonałym przykładem jest Polska, gdzie smartfony tego chińskiego producenta zalewają nasz rynek i zyskują w nim coraz większy udział.

Kilka miesięcy temu Redmi stało się oddzielną marką, a jak wiemy urządzenia z tej serii są budżetowymi jednostkami. Teraz dowiadujemy dlaczego taki zabieg miał miejsce i jakie będą tego następstwa. Podobną strategię przyjął inny chiński producent, czyli Huawei tworzący markę Honor.

„W rzeczywistości chcemy pozbyć się tej reputacji, że nasze telefony kosztują mniej niż 2000 RMB. Chcemy więcej inwestować i tworzyć lepsze produkty…W przyszłości nasze telefony mogą stać się droższe – niewiele, ale trochę drożej.”

Xiaomi od zawsze oferowało urządzenia o podobnych parametrach tańsze od konkurencji i dotyczyło to też smartfonów z linii Mi. W wywiadzie dla Technode, CEO firmy Xiaomi, Lei Jun przyznał, że telefony z serii Mi będą droższe niż dotychczas. Wyższa cena ma ma umożliwić firmie dalszy rozwój i zwiększyć inwestycje. Przyznał on również, że ze względu na niewysokie ceny urządzeń z tej linii wpływały na wizerunek Xiaomi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments