Samsung chce obniżyć cenę smarfonów ze średniej półki

Zajdą ogromne zmiany w segmentach low-range i mid-range

Koreańskie media donoszą, że po prowadzeniu niskobudżetowej serii Galaxy M, firma Samsung będzie chciał również spróbować obniżyć ceny urządzeń ze średniej półki. Wiadomo, że na rynku telefonów low-range i mid-range musi walczyć z chińską konkurencją, gdzie trwa walka o każdego klienta. Pierwszym z kroków ma być optymalizacja kosztów produkcji i obniżenie cen urządzeń z serii Galaxy A, które zostaną wyposażone w ekrany LCD (oprócz modelu A70).

W przypadku zapowiedzianego Galaxy A8s widzimy już nowy rodzaj wyświetlaczy Infinity-O. Jest to jednak panel LCD, który wymaga dodatkowej warstwy podświetlenia. Jak wiadomo nowy rodzaj ekranów ma otwór na przedni aparat i w tego typu ekranach dziura będzie większa. Znacznie lepiej to wygląda to przy ekranach OLED, gdzie otwór może być znacznie mniejszy. Tym samym modele od Galaxy A10 do A60 będą mieć właśnie tańsze panele LCD. Samsung może je zamawiać od chińskich producentów tj. BOE.

W tym roku powinniśmy zobaczyć bardzo dużo smartfonów z serii Galaxy A. Ma to oczywiście pomóc poszerzyć bazę klientów. Serie J i C mają zamienić się w jednolitą serię Galaxy M.

Źródło: ETNes, PhoneArena