Samsung Cloud wkracza na Galaxy S7, S7 edge, Galaxy Note 5 oraz Galaxy S6 i S6 edge

Użytkownicy systemu iOS nie znają tego problemu i mogą przenosić swoje dane z jednego urządzenia na drugie bez żadnego problemu dzięki iCloud. Mogą również odtworzyć wszystko z wybranej kopii zapasowej. Największy konkurent postanowił również dać swoim klientom również takie samo rozwiązanie, wydając dwa tygodnie temu Samsung Cloud. Dzięki tej usłudze każdy, kto zdecyduje się na wymianę na nowsze urządzenie z łatwością będzie mógł przenieść wszystkie swoje zdjęcia, kontakty oraz inne pliki czy multimedia.

Firma oczywiście miała już usługę Samsung Smart Switch w formie aplikacji, ale nowe rozwiązanie jest zdecydowanie prostsze w użyciu. Samsung Cloud weszło w życie wraz z Galaxy Note 7 i jest oczywiste, że będzie od razu dostępna na urządzeniu, które zadebiutuje 19 sierpnia.

Teraz Samsung Cloud jest również wprowadzana na smartfony Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge wraz z sierpniową aktualizacją zabezpieczeń. Inne modele, które będą korzystać z Samsung Cloud to Galaxy Note 5, Galaxy S6, S6 Edge oraz S6 Edge+. Oprócz tego aktualizacja zawiera poprawki bezpieczeństw i poprawia wydajność NFC oraz Bluetooth.

Waży ona 151,89 MB. Dostępność możecie sprawdzić przechodząc do Ustawienia> O Urządzenie> Aktualizacja.