Samsung Galaxy S7 edge i problem różowej linii na wyświetlaczu

Jeśli ktoś z włodarzy firmy Samsung, że wczorajsza konferencja odnosząca się do problemów z Galaxy Note 7 była klamrą, która zamknęła kłopoty na najbliższe miesiące to może się bardzo mylić. Inny kluczowy smartfon z ubiegłego roku boryka się z problemami i chodzi oczywiście o Galaxy S7 edge Problem może nie jest jeszcze tak powszechny, ale w sieci pojawiają się coraz to nowe raporty.

Użytkownicy Galaxy S7 edge donoszą, że na ekranie ich urządzeń pojawia się pionowa, różowa kreska. Pierwsze zgłoszenia tego problemu pojawiały się już latem ubiegłego roku, ale wydawało się, że nie będzie on zbyt powszechny. Wątki o różowej linii pojawiają się na forach z całego świata, a niektórzy sprzedawcy i operatorzy wymieniają wadliwe jednostki na nowe, jeśli Galaxy S7 edge objęty jest nadal gwarancją.

Na forach AT & T, Verizon, O2 UK, Telstra (Australia), Vodafone (Niemcy i Holandia), czy też oficjalnym forum Samsunga możemy znaleźć wiele wątków dotyczących tego problemu. Również znajdziemy go na Reddicie, a więc problem dotyka coraz większą rzeszę posiadaczy Galaxy S7 edge.

Usuniecie kreski nie jest możliwe za pomocą zmian oprogramowania, a więc jest to problem typowo sprzętowy. Użytkownicy znaleźli już tymczasowe rozwiązanie, która pozwala pozbyć się tego uporczywego problemu. Można się go pozbyć resetując ustawienia wyświetlacza wchodząc w menu serwisowe – *#0*# naciskając na zielony, czerwony i niebieski kolor. Może to nie zadziałać za pierwszym razem, więc warto spróbować kilka razy. Podobno pomaga też naciśnięcie górnej części ekranu w pobliżu loga SAMSUNG, ale również jest to chwilowe rozwiązanie.

Różowa linia to nie ostateczny wymiar tej „wady”, ponieważ niektórzy użytkownicy donoszą, że po pewnym czasie ich ekran staje się całkowicie czarny i nic więcej nie pomaga. Samsung na razie nie skomentować całej sprawy.

Oficjalne oświadczenie firmy Samsung Electronics Polska:

„Zdajemy sobie sprawę z pojedynczych zgłoszeń, dotyczących wyświetlacza w telefonach Galaxy S7. Wszystkich użytkowników, którzy spotkają się z podobnym przypadkiem, prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia sprawy”.

Źródło: PhoneArena, AT&T, Verizon, O2 UK, Telstra, Vodafone (Germany, Netherlands), Samsung US, Reddit, Myce

News został zobaczony od 29.01.2023 już 549 razy.