Samsung Galaxy S8 bez gniazda słuchawkowego 3.5 mm oraz z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

s8_renderDość płynnie przeszliśmy od plotek na temat iPhone 7 do plotek, które ujawniają coraz to nowsze informacje o Galaxy S8, który zostanie zaprezentowany prawdopodobnie pod koniec lutego. Jego prezentacja odbędzie się na MWC 2017 w Barcelonie, czyli zgodnie z małą tradycją. Do tego czasu pozostały jeszcze niecałe 3 miesiące, a dziś pojawiają się kolejne doniesienia, które mówi o kilku istotnych rzeczach.

Jedną z bardziej „kontrowersyjnych” informacji na temat Galaxy S8, która pojawiła się kilka tygodni temu jest brak standardowego gniazda słuchawkowego 3.5 mm. Ma to na celu rozpowszechnienie technologii bezprzewodowej oraz zwolnienie miejsca na dodatkowy moduł czy większą baterię.

Drugim i równie prawdopodobnych ruchem ze strony Samsunga będzie usunięcie fizycznego przycisku Home. Zamiast tego możemy zobaczyć czytnik linii papilarnych z optycznym systemem rozpoznawania palca wbudowanym wewnątrz wyświetlacza. Trzecią istotną zmianą ma być układ PenTile Diamond, któryr zostanie zastąpiony tradycyjnym RGB. Pozwoli to na większą szczegółowość przy zachowaniu tej samej rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli (Quad-HD). Da to możliwość osiągnięcia 11,059,200 pikseli na ekranie zamiast 7,372,800 pikseli.

Samsung Galaxy S8 oczywiście będzie też wyposażony w USB typu C. Jak widzimy pomysł i pogłoski o wyświetlaczy 4K zostały obalone, co znacząco mogłoby wpłynąć na drenaż baterii urządzenia. Poza tym różnica pomiędzy 4K, a QHD w codziennym użytkowaniu byłaby niezauważalna (poza VR).

Źródło: SamMobile, PhoneArena

News został zobaczony od 16.10.2023 już 376 razy.