iPhone 7 bez standardowego fizycznego przycisku Home?

iphone-7-forcetouch_homeW iPhone 7 nikt raczej nie spodziewa się wielkich zmian względem obecnej generacji, poza kilkoma drobnymi, kosmetycznymi zmianami oraz oczywiście ulepszonym wnętrzu. Dziś pojawiła się jednak bardzo intrygująca informacja od Cowen and Company, że przycisk Home będzie czuły na siłę dotyku.

Nie dowiadujemy się jednak jak dokładnie będzie to działało, ale Cowen przekazuje, że Home będzie działać na podobnej zasadzie jak 3D Touch w wyświetlaczu iPhone 6S/6S Plus. W zasadzie pojawiał się, że Apple planuje zrezygnować z fizycznego przycisku, aby uczynić front iPhone’a jednolitym. Dzięki temu moglibyśmy doświadczyć „imitacji” fizycznego mechanizmu wciśnięcia.

Wcześniej pojawiały się również plotki, że Apple chce pozbyć się TouchID, aby zintegrować go z wyświetlaczem. Posiada także patent, który mógłby na to pozwolić. Zważając na to, że przycisk Home jest częstym obiektem awarii, może mieć to sens. Wtedy też nie zobaczylibyśmy kultowego projektu iPhone’a znanego od wielu lat.

Źródło: Business Insider

News został zobaczony od 20.12.2023 już 640 razy.