OnePlus 3 z 6 GB RAM kontra iPhone 6S w teście prędkości

op3_ip6sWiadomo, że do końca nie możemy porównywać obu urządzeń działających na innych platformach, ale zawsze można spróbować. Wiadomo, że odwiecznym rywalem każdej generacji iPhone’ów są smartfony z serii Galaxy S od Samsunga. Tym razem jednak naprzeciwko siebie staną iPhone 6S dla OnePlus 3 oraz 3T" style="text-decoration: underline">oraz OnePlus 3.

Ten drugi powinien zdeklasować rywala głównie ze względu na ilość pamięci RAM, która wynosi aż 6 GB. Oczywiście OnePlus 3 zasilany jest też przez najwyższej jakości układ Snapdragon 820, tak więc sprzętowo jest to górna półka. Naprzeciw niego staje smartfon z 2 GB pamięci RAM z dwurdzeniowym procesorem pod maską, który ma już prawie rok.

Wiemy już, że OnePlus 3 przegrał swój pojedynek z innym tegorocznym flagowcem,a mianowicie z Galaxy S7. Test porównawczy obu androidowców możecie zobaczyć w tym miejscu. Czy 6 GB pamięci RAM oraz najnowszy i najwydajniejszy układ SD 820 pozwoli pokonać zeszłorocznego iPhone 6S? Rzeczywistość okazuje się brutalna również i w tym przypadku.

Jak pokazał już wcześniejszy test wielozadaniowość i zarządzanie pamięcią RAM nie należy do najmocniejszych stron OnePlus 3. Myślę, że najważniejszą rzeczą dla użytkownika urządzenia mobilnego jest sprawne ponowne uruchamianie aplikacji, które odpaliliśmy w tle. Niestety z tym zadaniem OP 3 radzi sobie słabo, a nawet bardzo słabo, ponieważ każda jest uruchamiana od nowa. iPhone 6S w płynny sposób pozwalał przechodzić między aplikacjami uruchomionymi w tle mimo tego, że ma aż 3 razy mniej RAM.

Miejmy nadzieję, że aktualizacja oprogramowania dla OnePlus 3 przyjdzie jak najszybciej i wyeliminuje tak poważny problem z zarządzaniem pamięcią.

https://www.youtube.com/watch?v=jRO30ujYBfA

Artykuł został zobaczony od 20.12.2023 już 563 razy.