Samsung patentuje Metal 12, stop magnezu, który możemy zobaczyć w Galaxy S9/S9+

Galaxy S9 i S9+ to obecnie numer jeden wśród plotek i tak będzie przez następne tygodnie. Wszystko zakończy się wraz z prezentacją flagowych urządzeń na MWC 2018 w Barcelonie. Do tej pory poznaliśmy ich przybliżony wygląd oraz specyfikację, której możemy się spodziewać. Jednak wszystkich fanów technologii oraz marki Samsung będzie interesował każdy szczegół. Kolejnym może być stop metalu, z którego mogą zostać wykonane Galaxy S9 i Galaxy S9+.

Samsung złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego o nazwie Metal 12 w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Jest to nowy, lekki i wytrzymały stop magnezu i aluminium, który został już wykorzystany w najnowszym laptopie Notebook 9 (2018). Wniosek ten sugeruje jednak, że może on zostać użyty w innych urządzeniach, a więc również w Galaxy S9/S9+. Mógłby on także zostać wykorzystany przy budowie smartwatchy.

Stop magnezu i aluminium w przypadku smartfonów może nie były aż tak zauważalny, skoro Samsung stosuje w większości szkło w swoich flagowcach. Magnez jest uważany za metal przyszłości i jest przede wszystkim wytrzymalszy od aluminium i zdecydowanie lżejszy. Nazwa Metal 12 zapewne wzięła się od tego, że Magnez jest 12 pierwiastkiem układu okresowego.

SamMobile przypomina, że Samsung już w przypadku Galaxy S7 stworzył prototyp ze stopu magnezu, ale ostatecznie nie znalazło to zastosowania. Oczywiście nie oznacza to też, że w 2018 roku zobaczymy Galaxy S9/S9+ czy nawet Note 9 wykonane ze stopu magnezu, ale niczego nie można wykluczyć.

Źródło: SamMobile, GalaxyClub

Wpis został zobaczony od 15.12.2023 już 345 razy.