Samsung prezentuje 10nm chip LPDDR4 6GB DRAM. Zapewne zobaczymy go w Galaxy Note 6

Samsung--10nm-6GB-LPDDR4-DRAMJeszcze kilka lat temu trudne było do wyobrażenia, że kiedykolwiek smartfony będą posiadały porównywalną ilość pamięci RAM z komputerami. Jeszcze 4 lata temu standardem był 1 GB RAM (np. SGS III). Dziś wkraczamy w zupełnie inną erę, gdzie telefony z Androidem wyposażone są w 6 GB pamięci DRAM. Samsung dołącza do gry, gdyż ogłosił swój najnowszy chip DRAM dla telefonów z najwyższej półki.

Wczoraj, podczas Samsung Mobile Solutions Forum w Shenzhen( Chiny), Sammy ujawniło nowy chip LPDDR4 6GB DRAM wyprodukowany z wykorzystaniem procesu 10nm. To powinno sprawić, że układ będzie bardziej energooszczędny, a to pomaga wydłużyć żywotność baterii w telefonach korzystających z niego.

Przejdźmy teraz do phabletu Samsung Galaxy Note 6, który będzie bestią jeśli przypuszczalna specyfika okaże się prawdziwa. Mówimy o 5,8-calowy ekranie Super AMOLED o rozdzielczości QHD 1440 x 2560 oraz baterii 4000 mAh wewnątrz. Jeśli tradycja zostanie podtrzymana to w Note 6 powinniśmy się spodziewać dużo lepszej wydajności niż w tegorocznej serii Galaxy S7 / S7 edge. Umieszczenie nowego chipu 10nm LPDDR4 6GB DRAM wewnątrz Galaxy Note 6 byłoby dokładnie tym, czego oczekujemy od producenta.Samsung--10nm-6GB-LPDDR4-DRAM2

Samsung Galaxy Note 5 został wydany w sierpniu zeszłego roku. Wydaje się, że Galaxy Note 6 również zostanie wydany w podobnym okresie. DO tego czasu na pewno będą pojawiać się kolejny plotki i przecieki. Jednak wszystkie dotychczasowe zaczynają się ze sobą zazębiać i możemy przypuszczać, że wiemy o nim coraz więcej.

Źródło: TheNextRex

News został wyświetlony od 11.09.2023 już 710 razy.