Samsung rozpocznie produkcję elastycznego smartfonu w III kwartale 2017 roku

Składany smartfon od Samsunga to temat rzeka, który będzie ciągnął się aż do prezentacji, która może nastąpić już za klika miesięcy. Mówi się o wielu projektach, które przyczyniły się do wyłonienia ostatecznego wyglądu w ramach Project Valley. Ostatecznie smartfon może nazywać się Galaxy X lub Galaxy Wing. Po raz kolejny pojawia się też informacja, że „próbna” produkcja kilku tysięcy urządzeń rozpocznie się w III kwartale 2017 roku.

Samsung ma już opracowaną technologię czterech rodzajów ekranów i zdążył je zaprezentować. Chodzi o ekrany zakrzywione, gięte, składane oraz rolowane. Plotki sugerują, że podczas MWC 2017 w ubiegłym tygodniu wąskie grono miało okazję zobaczyć prototyp giętkiego smartfonu od Samsunga. po wyrażeniu pozytywnej opinii na jego temat, koreańska firma podobno zdecydowała się na wykonanie kroku w przód, który doprowadzi do masowej produkcji.

Prezentacja składanego smartfonu miałaby się odbyć podczas targów IFA 2017 w Berlinie pod koniec sierpnia. Zbiegałoby się to też z prawdopodobną premierą kolejnego smartfonu z serii Galaxy Note.

Źródło: PocketNow

News został zobaczony od 22.11.2023 już 237 razy.