Samsung rozpoczyna prace nad oprogramowanie Galaxy Note 6

galaxy_note6_3Niedawno dowiedzieliśmy się, że Galaxy Note 6 może trafić na rynek w połowie sierpnia, a teraz według źródeł portalu SamMobile, Samsung rozpoczął rozwój oprogramowania dla następnego flagowego phabletu. Numer kompilacji dla początkowego firmware to N930FXXU0APE1, który może się zmienić wraz z wejściem urządzenia na rynek detaliczny.

Rozwój oprogramowania jest zwykle oznaką, że wnętrze danego urządzenia osiągnęło swój ostateczny „kształt” i jest mało prawdopodobne, aby zaszły jakieś istotne zmiany jeśli chodzi o specyfikacje. Plotki sugerują, że w Galaxy Note 6 znajdzie się 5.8-calowy wyświetlacz AMOLED, chipset Snapdragon 823 lub Exynos 8890 z większym taktowaniem, 6 GB RAM oraz identyczny 12 MP aparat jak w serii S7, ale z lepszym oprogramowaniem. Bateria będzie mieć podobno pojemność 4000 mAh, a urządzenie może działać na Androidzie N od samego początku.

Galaxy Note 6 będzie prawdopodobnie wyposażony w port USB typu C, a przy tym będzie wodoodporny (IP68). Samsung podobno planuje wypuścić budżetową wersję phabletu o nazwie Galaxy Note 6 Lite z chipsetem SD 820 oraz 4 GB RAM. Koreańczycy podobno zastanawiają się nad zakrzywionym ekranem, ale jest to mało prawdopodobne, abyśmy zobaczyli dwie wersje.

Źródło: SamMobile

News został zobaczony od 28.10.2023 już 875 razy.