Samsung ujawnia przyczynę problemów z Galaxy Note 7

Samsung wreszcie ujawnił wyniki swojego dochodzenia odnośnie Galaxy Note 7 i poznaliśmy dwa powody, które były przyczyną przegrzewania się i zapalenia w niektórych przypadkach. Problem był oczywiście związany z baterią, ale firma podaje, że zarówno pierwotne jak i wymienione jednostki miały zupełnie inną wadę.

W przypadku oryginalnych jednostek Note 7 winą była zła konstrukcja baterii. Szczegółowo odpowiada za to wada w prawym górnym rogu baterii i elektroda skłonność do zginania, w niektórych przypadkach prowadziła do zniszczenia osłony pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi płytkami, powodując zwarcie. W zamiennikach z baterią od ATL wadą nie była konstrukcja, lecz błąd podczas procesu produkcyjnego. Wynika to z pośpiechu producenta, który musiał w krótkim czasie sprostać popytowi. W wyniku tego powodowało to również zwarcie, a także w niektórych przypadkach prowadziło do wybuchu. W żadnym wypadku przyczyną przegrzewania się nie była sama konstrukcja telefonu.

Samsung podał również kilka szczegółów dochodzenia, w które zaangażowanych 700 wyspecjalizowanych pracowników. Łącznie wykorzystano do tego ponad 200 tysięcy telefonów oraz 30 000 dodatkowych baterii. Wszystkie ustalenia dotyczące wadliwych jednostek zostały potwierdzone przez trzy niezależne firmy – UL, Exponent oraz TUV Rheinland.

https://www.youtube.com/watch?v=6s4uqr1serU

Wadę oryginalnych jednostek można było wykryć po prześwietleniu rentgenowskim, a do odkrycia problemów z drugą serią baterii potrzebne było kompletne jej rozebranie. Niestety żaden z testów jakości przed wypuszczeniem Note 7 nie obejmował tych czynności. Możemy spodziewać się, że Samsung zastosuje zwiększoną liczbę testów dla swoich kolejnych urządzeń, w tym również Galaxy S8, który niedługo pojawi się na rynku.

Wpis został zobaczony od 11.10.2023 już 737 razy.