Samsung wstrzymuje produkcję Galaxy Note 7

note7_eventSamsung podobno wstrzymał produkcję Galaxy Note 7 w związku z kolejnymi doniesieniami o przegrzewających się jednostkach, które zostały wymienione. Informacje pochodzą prosto z Korei Południowej, z różnych agencji, jak chociażby Yonhap News. Wiadomość o przerwaniu produkcji flagowego fabletu przekazał anonimowo pracownik firmy Samsung, który twierdzi, że zostało ono wykonane we współpracy z organami bezpieczeństwa z Korei Południowej, Chin i Stanów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że Galaxy Note 7 trafił na rynek w połowie sierpnia i od razu przez wielu został uznany za najlepszy telefon z systemem Android w historii. Miał on również sprawić, że pozycja lidera dla Koreańskiego giganta na rynku mobilnym zostanie utrwalona na kolejne miesiące. Zaledwie kilka dni po pojawieniu się na rynku, pierwsi użytkownicy zaczęli zgłaszać, że ich urządzenia bardzo przegrzewają się podczas zwykłych czynności jak słuchanie muzyki czy oglądanie filmów. Krótko po mieliśmy kilka incydentów, w których Galaxy Note 7 zaczęły wybuchać. Na początku września Samsung zarządził wycofanie wszystkich zagrożonych urządzeń.

Program wymiany wadliwych jednostek Note 7 objął ponad połowę (mówi się o 70 %), które miały baterię wyprodukowaną przez spółkę zależną – Samsung SDI. Firma poinformowała, że 90 % osób wybrało zamianę uszkodzonych fabletów na nowe i „bezpieczne” Note 7.

Ale w ciągu ostatniego tygodnia, było kilka doniesień o przegrzewaniu urządzeń zastępczych. Jedno z nich spowodowało ewakuację samolotu linii Southwest Airlines. Również amerykańscy operatorzy jak AT&T czy T-Mobile wstrzymali sprzedaż i pozwalają swoim klientom na wymianę Note na dowolny model telefonu.

Samsung oficjalnie jeszcze nie potwierdził doniesień o zatrzymaniu produkcji, ale wcześniej firma oświadczyła, że dopełni wszelkich starań we współpracy z władzami i ekspertami zewnętrznymi w celu zbadania problemu. Jeśli uznają, że istnieje problem z wymienionymi jednostkami, Samsung podejmie natychmiastowe kroki zatwierdzone przez Consumer Product Safety Commission, aby rozwiązać ten problem.

AKTUALIZACJA: Jak informuje portal AndroidCentral, Samsung jest w czasie „dostosowywania harmonogramu produkcji Galaxy Note 7 w celu podjęcia dalszych kroków, aby rozwiązać kwestie jakości i bezpieczeństwa.”

Źródło: CNBC, PhoneArena

News został wyświetlony od 12.08.2023 już 484 razy.