Sharp Basio 2 – smartfon z elementami przeszłości

basio2_logoSharp ma zamiar wprowadzić prawdopodobnie tylko an swój rodzimy, japoński rynek dość niekonwencjonalny smartfon. Patrząc na tylko na samą specyfikację Basio 2 SHV36 nie ma nic specjalnego, oprócz nazwy. Znajdziemy tu 5-calowy wyświetlacz IGZO 720p, 4-rdzeniowy chipset Snapdragon 617, 2 GB RAm czy 16 GB pamięci wbudowanej.

Jednak gdy zobaczysz zdjęcia tego smartfonu od razu staje się jasne, że nie jest to zwykłe urządzenie. Basio 2 nie posiada standardowych przycisków fizycznych telefonu z Androidem. Znajdziemy tam natomiast przyciski Telefon/Home/E-mail. Pierwszy z nich pozwala na szybki dostęp do wykonania połączeń oraz sprawdzenia listy połączeń. Drugi pozwala odpowiednio zarządzać i odpowiadać na e-maile i wiadomości tekstowe. Wszystkie trzy przyciski są podświetlane. Dodatkowo każdy z nich można zaprogramować dla najczęściej używanych kontaktów.basio2_lupa

Najciekawsze jest jednak to, że Basio 2 posiada wbudowaną lupę…a więc widzimy od razu, że jest to smartfon przeznaczony dla starszych osób. Wspomnienia może również przywołać 13-megapikselowy aparat tylny, który posiada osłonę jak za starych dobrych czasów. Lampa błyskowa znajduje się na zewnątrz, aby móc jej używać jako latarka. Po boku znajduje się równie przycisk do robienia zdjęć. Telefon działa pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

basio2

Sharp Basio 2 SHV36 jest zasilany przez baterię 2810 mAh oraz obsługuje łączności Bluetooth 4.2, Wi-Fi oraz LTE kat. 6. Będzie on dostępny od 5 sierpnia w trzech kolorach – niebieskim, czerwonym i złotym.

Artykuł został wyświetlony od 08.12.2023 już 228 razy.