Sony usunęło funkcję instalacji Linuksa na PS3 i płaci właścicielom po 65$

Sony chciało, aby PlayStation 3 było nie tylko zwykłą konsolą do gier, a czymś więcej. Japońska firma w tym celu umożliwiła wszystkim właścicielom zainstalowanie systemu Linux, a więc można było oczekiwać po PS3 bardzo, ale to bardzo dużo. Ostatecznie Sony po pewnym czasie wycofało się ze swojej decyzji. Ostatecznie usunięto możliwość instalacji Linuksa i funkcja „OtherOS” zniknęła z konsoli.

Zapewne nie przeszkadzało to wielu osobom, a większość z nich nie wiedziała też o tej opcji. Jednak niektórzy mogli poczuć się urażeni takim obrotem sytuacji i pozbawieniem ich funkcji, którą Sony początkowo wdrożyło w PlayStation 3.

Wszyscy znamy niekiedy absurdalne pozwy, które są składane w USA, ale tym razem na to większy sens i wydaje się słuszne. Każda osoba, która kupiła oryginalną konsolę PlayStation 3 (nie PS3 Slim lub PS3 Super Slim) w Stanach Zjednoczonych może otrzymać rekompensatę od Sony w wysokości 65 dolarów. Mają na to miesiąc, a być może ktoś taki znajdzie się też wśród was.

Sony musi też zapłacić 3,75 miliona dolarów z tytułu ugody dla pozwu zbiorowego dotyczącego decyzji o rezygnacji z instalacji Linuksa w 2010 roku. 75 procent tej kwoty trafi do prawników, a pięciu powodów otrzyma także po 3 500 dolarów. 400 000 $ wyląduje u osób, które stoją za ugodą.

Konsola PlayStation 3 musiała być zakupiona od 1 listopada 2006 do 1 kwietnia 2010. O 65 dolarów zadośćuczynienia można starać się do 15 kwietnia 2018 roku. Dodatkowo w formularzy trzeba podać numer seryjny PS3 lub identyfikator PSN. Posiadacze muszą też przysiąc, że wiedzieli o możliwości zainstalowania Linuksa w momencie zakupu konsoli.

Tu znajdują się dalsze szczegóły oraz formularz: http://otherossettlement.com/poc.php

Źródło: RedmondPie

News został wyświetlony od 20.06.2023 już 446 razy.