Starsze wersje Windows Phone nie wyświetlają już powiadomień

Microsoft zakończył właśnie wsparcie dla powiadomień push w systemach Windows Phone 7 i 8. Oznacza to, że urządzenia z tymi platformami nie będą już dostawać żadnych powiadomień. Oznacza to też, że na kafelkach nie będą wyświetlać się komunikaty o nowych wiadomościach, czy innych przydatnych informacjach. Użytkownicy nie będą mogli też zdalnie lokalizować swoich urządzeń poprzez „Znajdź mój telefon”. Telefony, które nie otrzymały wyższej aktualizacji pochodzą najpóźniej z 2012 roku.

To już kolejny gwóźdź do trumny, w której umieszczony został mobilny Windows, a wieko już zostało dawno zamknięte. Tak jak już pisałem jakiś czas temu, obecnie trwa opuszczanie trumny systemu Microsoftu i raczej nie ma szans na powrót do żywych. Bynajmniej nie w obecnej formie i sile jaką dysponuje konkurencja, ale wydaje się, że to Microsoft osobiście wykopał ten grób. Teraz wszyscy wspólnie możemy tylko sypnąć garść piachu i obrócić się na pięcie bez większego żalu.

Microsoft ogłosił, że już nie będzie dodawał nowych funkcji do Windows 10 Mobile, a jedynie mogą pojawić się aktualizacje zabezpieczeń. Więcej o tym przeczytacie w tym miejscu. Udział w rynku tej platformy możemy już raczej podawać w promilach, bo będzie to nawet poniżej dziesiętnej części procenta.

Windows Phone 8.1 nadal będzie działać w miarę sprawnie i użytkownicy będą otrzymywać powiadomienia.

Wpis został zobaczony od 03.12.2023 już 844 razy.