in ,

System Windows 10 pozwoli Ci otrzymywać powiadomienia z Androida na komputerze

Microsoft już niedługo chce wprowadzić funkcję, która pozwoli na odbieranie powiadomień ze smartfonu z Androidem na komputerze z wyłącznie z systemem Windows 10. Prezentacji dokonano na odbywającej się właśnie konferencji Build 2016.

Pozwoli to na zobaczenie powiadomień o nieodebranych połączeniach, wiadomościach z wielu aplikacji na ekranie komputera. Bezpośrednio z PC będzie można również na nie odpowiadać. Będzie także możliwość odrzucenia wszelkich powiadomień, aby zerknąć na nie dopiero po powrocie do telefonu.

Cały system działa za pośrednictwem aplikacji Cortana przeznaczonej na Androida. Niestety na razie działa ona wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i użytkownicy z pozostałych regionów świata będą musieli trochę poczekać. Powiadomienia umieszczane są w chmurze, a następnie metodą „lusterka” wyświetlane na komputerze z Windows 10.

Microsoft nie wspomniał czy opcja będzie dostępna dla urządzeń z iOS. Na razie będzie ona przeznaczona wyłącznie dla systemów Windows 10 Mobile oraz Android. Apple jednak oferuje taką opcję posiadaczom iPad’ów i iPhone’ów na komputerach Mac.

Firma zapowiada również, że funkcja zostanie dodana z przyszłą wersją systemu Windows 10.

Źródło: TechRadar

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments