Test prędkości Samsung Galaxy S7: Exynos 8890 vs. Snapdragon 820

sd820_exynosSamsung swoją najnowszą generację smartfonów z serii Galaxy – S7 i S7 edge w dwóch wersjach sprzętowych. Własnej produkcji (chipset Exynos i kamer ISOCELL) i firm zewnętrznych (chipset Qualcomm Snapdragon i kamer Sony IMX). Wcześniejsze testy pokazały, że pomiędzy aparatami są jedynie drobne różnice, ale nie ma jednoznacznego zwycięzcy.

Co jednak z układami Exynos 8890 i Snapdragon i różnicami pomiędzy prędkością działania pomiędzy nimi? Poniżej możemy zobaczyć test, który składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich pokazuje przewagę układu Exynos jeżeli chodzi o otwieranie wielu aplikacji na raz. Wszystkie wyraźnie szybciej uruchamiają się, co pokazuje, że wielordzeniowość chipsetu Samsunga działa doskonale.

Zakreśla się również przewaga przy ponownym ich uruchomieniu, gdzie w wersji z SD820 ładowane są one od podstaw.

Oba mają taką samą ilość pamięci RAM – 4GB – więc jest to różnica w strategii buforowania (lub jej braku). Można się również zastanawiać, czy wpływ może mieć na to oprogramowanie od operatora AT&T, które znajduje się w Galaxy S7 z Snapdragonem 820.

W Polsce smartfony najnowszej generacji Samsunga dostępne są z układem Exynos 8890. Wersja z chipsetem Qualcomm przeznaczone są wyłącznie na rynek amerykański.

Artykuł został wyświetlony od 22.12.2023 już 713 razy.