Twitter testuje ciemny interfejs, który uaktywnia się w nocy

twitter_logoWedług doniesień 9to5Google, określona liczba alpha testerów aplikacji w wersji 5.112.0-alpha.423 Twittera dla Androida, informuje, że posiada ona funkcję trybu nocnego. Przełącza się on automatycznie z interfejsu z jasnym tłem i ciemnymi literami na nowy z granatowym tłem i jasnymi znakami, który przełącza się automatycznie na podstawie lokalizacji i pory dnia. W tej wersji alpha aplikacji, nie ma przełącznik do włączania lub wyłączanie tego trybu ręcznie.

Tryb nocny nie jest czymś nowym. Wiele aplikacji firm trzecich oferują opcję, aby przejść do odwróconego interfejsie, który jest przyjaźniejszy dla oczu podczas korzystania z aplikacji w słabo oświetlonym pomieszczeniu lub podczas szykowania się do snu. Android umożliwia włączenie tej funkcji natywnie od lutego tego roku.twitter_trybnocny

Oprócz trybu nocnego, Twitter testuje także nowy układ interfejsu użytkownika – wysuwane menu „hamburger”, przycisk przeładowania i pływające przycisków akcji do komponowania nowych tweetów. Trybu nocnego możemy spodziewać się wraz z wydaniem przeprojektowanej aplikacji zgodnie ze standardami Material Design.

Źródło: 9to5google

News został wyświetlony od 24.01.2023 już 660 razy.